گفتگو .........
یکشنبه 19 اسفند 1397 ساعت 08:00 | نوشته ‌شده به دست مسافر الله قلی | ( نظرات )

" گفتگو با راهنمای محترم ، مسافر آقا مهدی "ضمن تبریک به مناسبت هفته راهنما لطفأ خودتان را به رسم کنگره معرفی نمایید ؟

سلام دوستان مهدی هستم مسافر ، آنتی ایکس تریاک ، طول سفر اول 10 ماه و 15 روز، راهنما علی آقا اشکذری ، رهایی 7 سال . در ضمن یک سفر سیگار داشتم به راهنمایی علی آقا طول سفر اول 10 ماه آزادی از سیگار 5 سال و 3 ماه .


چه جایگاه های را در کنگره 60 تجربه نموده اید و از نگاه شما بهترین جایگاه کدام بوده است ؟

از اولین جایگاه که مسئول پذیرایی بود ، تقریبأ تا چایگاه ایجنتی هر جایگاهی ، در کنگره وجود دارد تجربه کرده ام . مهماندار ، نگهبان نظم ، مسئول پذیرایی ، دبیر ، نگهبان ، مبصر اوتی ، راهنمای تازه واردین اوتی ، مسئول اوتی ، مسئول نشریات ، راهنمای درمان تازه واردین ، مرزبان ، کمک راهنمایی و جایگاه ایجنتی .
اگر هدف خدمت باشد همه جایگاه ها بهترین است . به نظر من در کنگره بهترین یا بدترین جایگاه نداریم . اگر هدف خدمت باشد یک خشت آجر هم جابجا کردن با نیت خدمت اثرش خیلی بیشتر از این است که ، من وقتی مسئول می شوم نیتم خدمت نباشد .


نمایندگی نیما یوشیج چند سال در حال فعالیت میباشد و روند پیشرفت نمایندگی را چگونه می بینید ؟

نمایندگی نیما یوشیج از اسفند ماه سال 91 شروع به کار کرده و روندش هم صعودی بود . ما از زمین خالی و زیر چادر شروع کردیم و تمام مراحلی که ، تا به اینجا رسید همه ذره ذره اتفاق افتاد . ما اوایل این جا مجوز ساخت نداشتیم و دعا می کردیم چند روز پشت هم تعطیلاتی باشد تا بتوانیم در این جا اتاقکی بسازیم . مراحل آوردن آب آشامیدنی ، نبودن برق و نداشتن گاز و استفاده از کپسول ، همه مراحل سخت سپری شد تا امروز به این جایگاه رسیدیم . به لطف خدا ، عنایت آقای مهندس و همکاری اعضأ امروز یک سالن داریم و به مرحله رشد رسیدیم و حتی این که ، می گوییم این جا همچنان جای رشد دارد ، منظور این نیست که ، سالن 5 هزار متری بسازیم ، منظور این است که ، این شعبه در حدی به بلوغ رسیده است که ، می تواند زایش داشته باشد . انشاءالله در سال آینده شاهد زایش های این نمایندگی باشیم و بتوانیم در شهرستانها و استانهای همجوار نمایندگی هایی داشته باشیم که ، قطعأ با آموزش ها و توانایی هایی که ، اعضاء نمایندگی دارند این اتفاق خواهد افتاد و من این را می بینم که ، می توانیم چندین نمایندگی از دل نمایندگی داشته باشیم که ، بتوانند در مازندران و گلستان فعالیت نمایند .


انتخابات پنجمین دوره مرزبانی نمایندگی نیما یوشیج را چگونه دیدید ؟

انتخابات فوق العاده ای بود . ما از زمانی که ، در نمایندگی انتخابات مرزبانی را شروع کردیم ، اولین و دومین دوره با توجه به شرایط انتصابی بود و سه دوره بعدی انتخابی بود و این طبیعی است که ، این دوره از دوره های قبل بهتر باشد و این نشانه رشد و تکامل کنگره است و اگر اینچنین نباشد باید به کار نمایندگی و آموزشها شک کرد و می بینیم که، بهتر شد و این سیر طبیعی کار است و اگر نواقص را بر طرف کنیم مثل روز روشن است که ، اگر کسی بعد از ما به اینجا بیاید این طبیعی است که ، باید شعبه پیشرفت داشته باشد و ضعف ها پوشش داده شود .
این انتخابات واقعأ قشنگ بود و خیلی منظم برگزار شد . اعضاء از قبل کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کرده بودند و آن هایی که کاندید شدند همه خدمتگزار بودند و آنهایی که رأی آوردند با انتخاب درست اعضاء رأی آوردند ، انشاء الله بتوانند خدمتگزار خوبی برای کنگره باشند .


نظر خود را در رابطه با جشن هفته راهنما بفرمایید و این جشن چه پیامی برای رهجویان سفر اولی دارد ؟

جشن هفته راهنما بسیار جشن با شکوهی بود . کسی که جایگاه راهنما را خوب جلوه می دهد خود راهنما است . اگر به من باشد برای رهایی تک تک رهجوها با لباس فرم می روم برای این که ، آن رهجو یا تازه واردی که می آید ببیند این جایگاه چه قدر با ارزش است و برای این که ، یک جایگاه خدمتی داشته باشیم یک فرصت است و لیاقت می خواهد و خداوند لیاقت خدمت به بندگانش را به هر کس نمی دهد و بابت این قضیه باید خداوند را شکر کنیم . این که چه پیامی دارد ؟ پیامش این است که ، یک تازه وارد در کنگره ماندگار شود . وقتی یک تازه وارد می بیند یک انسان مصرف کننده به این جایگاه رسیده و می تواند به انسان های دیگر کمک کند شاید تلنگری باشد که ، بگوید من هم می توانم ، تا به حال شک داشت و شکش به یقین تبدیل شود . و تمام خدمت کردن ها در کنگره پیام است . اعلام سفر کردن پیامش این است که ، یک نفر در کنگره بماند و درمان شود .


روند ساخت و ساز نمایندگی نیما یوشیج چگونه بوده و چه عزیزانی در این مسیر حمایت های لازم را انجام دادند ؟

روند ساخت وساز نمایندگی بسیار عالی بود . ما از اردیبهشت ماه نود و هفت شروع به ساخت نمایندگی کردیم و تقریبأ 10 ماه طول کشید ساختمان ساخته شود و از نظر مالی و فیزیکی حمایت همه اعضاء بود . مرزبانان فوق العاده زحمت کشیدند و یکسری افراد پای ثابت بودند و از صبح می آمدند تا غروب بیل می زدند . الحق و والانصاف اگر این عزیزان نبودند ، ما باید مبلغ بالغ بر 20 میلیون تومان پول مازاد می دادیم . ما اول اندک ذخیره ای داشتیم اما به اندازه این ساختمان نداشتیم . آقای مهندس لطف نمودند و آقای سلامی این اعتماد را به ما کردند و پول مورد نیاز را به ما قرض دادند . ما ساختمان را شروع کردیم و در اواخر کار به هفته گلریزان خوردیم که ، امسال گلریزان خوبی داشتیم . کار کنگره کار شخصی نیست و یک کار گروهی است و این که ، یک نمایندگی ساخنه می شود قطعأ  سعی و تلاش خیلی از عزیزان است . کسی که قبل از این که کار ساخت نمایندگی شروع شود به دنبال مجوز ساخت و کارهای اداری می رود تا به مرحله اجرا برسد . به مرحله اجرا که ، رسید یکسری از انسانهای دیگر باید تلاش کنند تا این ساختمان ساخته شود . الحمدالله ساخت نمایندگی تمام شد و بعد از گلریزان می شود گفت : اعضای نمایندگی با حمایتهای مالی و فیزیکی که نموده اند ، خودشان این جا را ساختند ، هر چند همه ما به کنگره بدهکاریم و این که می گوییم ما ساختیم دلیل بر این نیست که ، دیگر نباید کمک کنیم . این طور نیست ، همه ما به کنگره بدهکاریم و به نظر من روند ساخت و ساز عالی بود . البته این را باید از دیده بانان محترم و مراجع بالاتر کنگره پرسید که روند ساخت وساز نمایندگی نیما یوشیج چگونه بود .


نظر شما در مورد تغییر نام لژیون مالی به لژیون سردار چیست ؟ و لژیون سردار نمایندگی نیما یوشیج را چگونه می بینید ؟

نام ها با خود باری را به همراه دارد . این که ، می گوییم لژیون مالی ، وقتی یک تازه وارد اسم لژیون مالی را می شنود با خود می گوید : اینجا هم از ما پول می گیرند . ما مصرف کننده ها به هر کجا که ، می رفتیم کسی پیدا می شد که ، به قول معروف تیغمان بزند . این حرکت خیلی با درایت انجام شد وقتی به نام سردار تغییر یافت ، این اسم خودش باری را به همراه دارد . قطعأ این لژیون در ادامه بخاطر نامگذاری این اسم حتمأ برکات و ثمره ای در آینده به همراه دارد .
لژیون سردار نمایندگی بهشهر فوق العاده عالی است ، از روز اولی که ، با یک نفر شروع شد آرام آرام که تا سال گذشته 5 نفر بودند تا امسال که ، 19 نفر می باشند که ، 3 نفر همسفر هستند و مابقی مسافرند و هنوز هم پتانسیل این را دارد در آینده ای نزدیک به اعضای لژیون سردار نمایندگی نیما یوشیج اضافه شود . این که می گوییم اضافه شود به این منظور نیست که ، می خواهیم خودی نشان دهیم ، ما می گوییم حداقل شرمنده اعتمادی که ، بزرگان کنگره به ما نمودند نباشیم وبتوانیم همانطوری که ، انسان هایی که ، پول دادند و برای ما سر پناهی ساخته شد ما هم بتوانیم کاری کنیم که، در یک نقطه از ایران سر پناهی ساخته شود تا  دیگران هم به درمان برسند .


لطفأ کلام آخر خود را بفرمایید ؟

تشکر می کنم از آقای مهندس ، از همه دیده بانان که ، این فرصت را در اختیار ما گذاشتند تا بتوانیم خدمت کنیم . و این که خدمت کنیم و خدمتگزار بمانیم بزرگ ترین ارزش در کنگره است و اگر بتوانیم همیشه خدمتگزار بمانیم همه مشکلات حل می شود . در خدمت کردن انسان های زیادی رها می شوند و اگر جایگاهی بگیریم حتمأ سازندگی دارد و باعث می شود که ، انسان ها در صلح و آرامش زندگی کنند . خودمان هم زجر نکشیم و انسانها هم در کنار ما زجر نکشند .

( ممنون از این که فرصت خود را در اختیار ما قرار دادید. )


تهیه گزارش : مسافر الله قلی
نمایندگی نیما یوشیج بهشهر        

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر حسین لژیون یکم دوشنبه 20 اسفند 1397 18:47
با عرض سلام و خسته نباشی خدمت همه پیشکسوتان و خدمتگزاران شعبه نیما یوشیج. صحبتهای ایجنت محترم و پرتوان شعبه همیشه زیبا ، آموزنده و پرمحتوا بوده و یک آرامش و صبوری خاصی هم در کلام و هم در چهره آقا مهدی موج میزنه.خدا قوت آقا مهدی .در انتها هفته راهنما رو به آقا مهدی و آقای الله قلی عزیز تبریک میگم.
همسفر الهام ،شعبه نیمایوشیج دوشنبه 20 اسفند 1397 00:03
با سلام و خدا قوت به آقای یوسفی بزرگوار ، از بیاناتتون آموزش گرفتم و بسیار جامع توضیح دادید ، تشکر از شما برای تمام زحمات و تلاشها و پشتکارتون ، برقرار باشید
ممنون از گزارشگر محترم
همسفرملیحه یکشنبه 19 اسفند 1397 14:43
سلام عالی بود آرزوی موفقیت وبهترینها
خداقوت آقاالله قلی
همسفر عاطفه یکشنبه 19 اسفند 1397 13:34
با سلام و خداقوت خدمت تمامی خدمتگزاران کنگره شصت ، و تبریک به مناسبت هفته راهنما . گفتگوی بسیار خوبی بود ، خدا قوت خدمت آقای یوسفی مثل همیشه صحبت های شما پر از آموزش بود. ممنون از تهیه کننده گزارش .
خیلی خوب بود یکشنبه 19 اسفند 1397 11:00
مطلبت واقعا قشنگ بود من لذت بردمc
همسفر یکشنبه 19 اسفند 1397 10:55
سلام صحبتهایتان بسیار عالی و آموزشی بود خداقوت خدمت شما بابت زحمات و تلاشتان برای نمایندگی،انشالله همیشه موفق باشید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو