کارگاه آموزشی عمومی....
پنجشنبه 14 شهریور 1398 ساعت 21:29 | نوشته ‌شده به دست مسافر غلامرضا | ( نظرات )
دومین جلسه از دور نوزدهم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران نمایندگی نیما یوشیج بهشهر با استادی دیده بان محترم آقای علیرضا زرکش و نگهبانی مسافر عبدالله و دبیری مسافر مجتبی با دستور جلسه "از سایت کنگره 60 چگونه استفاده می کنم؟ مقاله نویسی  " در تاریخ  98/06/14 راس ساعت 17  آغاز بکار نمود.


سلام دوستان علی رضا هستم یک مسافر.از نگهبان جلسه آقا عبدالله سپاسگزارم که این فرصت را در اختیار من قرار دادند تا خدمت کنم .خیلی خوشحال هستم که این فرصت بوجود آمد که در این شعبه حضور پیدا کنم. یک زمانی من و تو بودیم الان ما شدیم نزدیک به تقریبا 80 هزار نفر. یک زمانی توی تهران یکی یا دو تا شعبه بود به سرعت شدیم پنجاه و خرده ای شعبه. به واسطه  خدمتی که میکنم شعبات مختلفی میروم. خوب بچه ها یکسری ترک زبان هستند یکسری لر هستند یکسری فارس هستند و اینجا گیلک .

  حس های بچه های کنگره همه جا یک جور است هرجا که میروی آن حس خوب را می گیری و آن رابطه  خوب را میتوانی باآنها برقرار کنی موقعی که آمدم توی شعبه نیما یوشیج بهشهر این حس خوب را گرفتم .ایجنت محترم  راهنماها و مرزبانان استقبال گرمی برگزار کردند و مارا شرمنده کردند خیلی خوشحالم که این توانمندی را می بینم ،واقعیت هم همین است وقتی پشت یک تفکری و پشت یک عملی یک حقیقتی وجود داشته باشد آن حقیقت و آن عمل محکوم به پایداری است ،محکوم به بودن است حکم دارد ،چون حقیقت است. حالا وقتی حرکت می کند مثل آب می ماند. دور و اطراف رودخانه سبز است وقتی حرکت می کند آب محکوم به آبادانی است تفکر کنگره هم همین طوری است وقتی حرکت میکند هرچند آن خاک باید تن به آن رطوبت بدهد هرچند من  علیرضا توی کنگره  باید تن بدهم به علم کنگره ،بگذارم این علم در درون من نفوذ کند.این نفوذ کردن شرط لازم است ولی شرط کافی نیست این رطوبت باید تغییر هم بوجود بیاورد اگه تغییر بوجود نیاورد فکر نمی کنم ثمره ای داشته باشد این اتفاق در بهشهر و درشعبه شما رخ داده است و من به شما تبریک میگویم.


دستور جلسه سایت کنگره است آقای مهندس بسیار آدم زیرک و بسیار باهوش هستند همه ما از نزدیک با ایشان ملاقات داشته ایم حالا یکی بیشتر و یکی کمتر اما تمام دغدغه آقای مهندس، کنگره 60 است . من یادم هست بحث اینترنت و فضای مجازی تازه چندسالی راه افتاده بود فکر کنم با سه یا چهار نفر از بچه های کنگره این کار را شروع کردند . همان چند هفته اول یک تالار  گفتگو ایجاد کردند برای من جالب بود من یک رهجو داشتم آقای رحمت فیضی که هنوز هم هست و در کنگره خدمت میکند سنش بالا بود اما آدم اکتیوی بود .آدم هایی که سنشان بالا باشد ولی به سیستم روز مسلط باشند اندک هستند. ایشان رفت در سایت کنگره و از روز اول خدمت کرد .
تالار گفتگو خیلی جالب بود. به من می گفت درسایت کنگره هیچکس نمیاد سر بزند، گفت من میروم در تالار گفتگو یک سوال میکنم بعد با یک اسم دیگر خودم جواب سوال را میدادم و بعد دوباره با یک اسم دیگری میامدم یک سوال دیگری را می گذاشتم .خیلی اتفاقات بر کنگره و در کنگره افتاد که امروز کنگره به این جایگاه رسیده است  امروز سایت کنگره روزی 30 هزار نفر بازدید کننده دارد این 30 هزار نفر  خیلی است بزرگترین نمایندگی کنگره سایت کنگره است با بیشترین بازدید کننده .خوب از تمام اقصا نقاط کشور و جهان بازدید کننده دارد میروند و از اطلاعات کنگره استفاده می کنند اینها  مهم است اما آن چیزی که قضیه را خیلی مهم تر میکند در این صفحه به این بزرگی ،در این سالن به این وسعت، من کجا نشسته ام  و چه کاره هستم  .
این دستورجلسه ای که آقا ی مهندس گفته اند و در موردش بحث کنیم من کجای قضیه هستم اصلا تصویری دارم راجع به این دستور جلسه . این دستور جلسه دارد به من میگوید علیرضا تو چقدر تصویر داری در این دستور جلسه. اصلا سایت را میشناسی اصلا فضای مجازی را میشناسی چقدر بهره بردی و چقدر بهره رساندی. اگه ما وارد دستور جلسات بشویم و خودمان را در دستور جلسات ببینیم میتوانیم بهره مند بشویم .اینکه من به عنوان یک سفر اولی یا سفر دومی بروم درسایت و مطالب را بخوانم و به این توانایی برسم که زیر آن مطالب بتوانم یک کامنت بگذارم - خواندم، خوب بود- خواندم، بد بود- متشکرم و... این ها همه توانایی میخواهد اینکه به جایی برسم که بتوانم یک مطلبی را بنویسم و آن مطلبم به جایی برسد که بتوانم در شعبه خودم ارائه بدهم و در وبلاگ شعبه باشد و دیگران از آن استفاده نمایند  شاید خیلی از کارهایی که ما امروز میکنیم بواسطه درمانمان در کنگره و در هر مقطعی اینکه میگویم در هر مقطعی  فرقی نمیکند ،شاید دوهفته باشد اما اینقدر تغییرات فاحش است که شاید در مخیله ما نمی گنجد یک روزی به این توانایی برسم که بتوانم این میکروفن جلوم باشه و دودقیقه صحبت کنم یا بتوانم 10 دقیقه روی صندلی بنشینم یا پیرآهن سفید بپوشم یا مسواک بزنم یا درست راه بروم و درست صحبت کنم .
یک مطلبی من از آقای مهندس خواندم راجع به فضای مجازی نوشته بودند، فضای مجازی از فضای حقیقی ،حقیقی تر است جالب اینجاست آدم ها در فضای مجازی خیلی حقیقی تر از فضای واقعی هستند که شما میبینید چون آنجا  صورت آشکار مشخص نیست ولی صورت پنهان کاملا مشخص است .میخواهید بدانید نگاه کنید در فضای مجازی دنبال چه چیزی می روید و دنبال چه چیزی هستید دنبال خودمان می گردیم. در فضای مجازی چون فقط دوتا چشم معلوم است و دیگران نمیتوانند مارا از روی دو تا چشم بشناسند هرجا که دلمان میخواهد میرویم حالا من چقدر میتوانم در صور پنهان روی خودم کار بکنم تا آنجایی که کسی نیست که من را بشناسد اما جایی بروم که حقیقتی نهفته است  ومیتواند صور آشکار و صورپنهان من را روی هم بچسباند . سعی کنیم وارد دستور جلسات کنگره بشویم وازآن بهره بگیریم ،وارد فضای کنگره بشویم و ازآن بهره بگیریم .شعبه شما شاید یکی از معدود شعباتی است که فضای خوب و پرانرژی دارد. اینکه شما یک زمینی دارید که متعلق به خودتان است سوله ای دارید که متعلق به خودتان است راهنما و ایجنت و مرزبانی دارید که سفراولی را کمک میکنند این نشان دهنده توانمندی شماست . وقتی توانایی داریم که خودمان را و خانواده ی خودمان را و مسائل مالی مان را جمع کنیم با نگاه بزرگتران ولی با استقلال خودمان. این جای شکر دارد اینکه آقای مهندس و شعبه مرکزی هست و شعبات را رصد میکند  . میخاهم بگویم که شعبه نیما یوشیج به حد و اندازه ای رسیده است که برای خودش یک زمین و یک سوله ای دارد و یک توانمندی مالی دارد راجع این میخواهم صحبت بکنم که به این نتیجه رسیده است که خودش باید پویا باشد و خودش باید بسازد.
من دیده بان لژیون سردار هستم .لژیون سردار لژیون هایی هستند که تشکیل میشوند از اعضای سفر دوم که تامین کننده مسائل مالی کنگره را به عهده دارند  و هر شعبه هم برای خودش یک لژیون سردار دارد. لژیون سردار شعبه بهشهر موظف است که به حد و انداه ای رشد بکند که مخارج شعبه را بتواند تامین بکنند از نظر اجاره و از نظر جابجایی و خرید لوازم و... در تمام شعبات همینگونه است . هر شعبه ای توانایی این قضیه را ندارد ولی بعضا بعضی شعبه ها دارند. نمیخواهم بگویم آن شعبه ای که ندارد ضعیف است ولی کامل نیست . شما وقتی تشکیل خانواده می دهید اگر نتوانید مخارج مالی خانواده را توسط اعضای همان خانواده تامین کنید کامل نیست یعنی به کمال نرسیده است شما وقتی به کمال میرسی تازه میتوانی قابل روئیت بشوی. شعبه های کنگره هم سر همین قضیه دسته بندی میشوند کسی نمیگوید شما دسته اول بازی کن و یا شما دسته دوم و یا دسته سوم بازی کنی خود ما هستیم که وقتی بازی میکنیم میرویم ودر دسته های مختلف بازی میکنیم .
بحث اینکه من علیرضا به این درک برسم که بتوانم بعنوان خدمتگذار کنگره خودم را موظف کنم. خودم را ملزم بکنم. این ملزم کردن و موظف کردن یک چهارچوبی میخواهد این چهارچوب نادیدنی است خیلی از آدم ها نمیتوانند این کار را بکنند و همیشه کج و راست میروند . اینکه من به این دانش برسم که بتوانم یک چهارچوبی برای خودم درست بکنم که من مکلف و موظف بشوم که وقتی از مطلبی و از رحمتی بهره مند می شوم به راحتی از کنارش نگذرم این یک قدرت و توانایی اجرا میخواهد و حالا بواسطه خدمتگذاران این شعبه سفر اولی ها و سفر دومی ها  این اتفاق تا به امروز برای این شعبه افتاده است ، جالب بود من با ایجنت محترم آقای مهدی که صحبت میکردم ایشان میگفتند ما باید به این جهان بینی و دانش برسیم که غیر از اینکه ما توی این شعبه این توانایی را داریم و بتوانیم خودمان را تامین بکنیم به این دانش هم برسیم که بتوانیم به کسان دیگر هم کمک بکنیم  به شهرها و شهرستان های دیگر. امیدوارم که با همین توانایی و قدرت جلو بروید .
دو یا سه ماه دیگر هم هفته گلریزان است. حالا فرصت های دیگری هم هست که ما در طول سال هم کمک میکنیم . اما آن هفته یک شور و حال دیگری دارد امیدوارم که در آن هفته هم با قدرت شرکت کنیم هرکسی هم فراخور حال خودش . من یک پیشنهاد میکنم به کسانی که در این قضیه، تفکر یک خرده بحث و جدل دارند که آیا باید خدمت مالی بکنیم یا نکنیم ، من بعنوان کسی که چندسالی بیشتر از شماها در کنگره حضور دارم   پیشنهاد میکنم که فقط یک پنجم کم کنید ببیند چه اتفاقی می افتد کافی است  فقط شما در خدمت مالی یک قدم کوچک بردارید، خیلی کوچک،  من نمیگویم حرکت بزرگ بکنید نمیگویم یک میلیارد کمک کنید ،صد میلیون کمک کنید ،بیایید در حد خودتان یک قدم بردارید آن حدی که دلتان راضی باشد ولی این کار را حتما انجام دهید و نظاره گر باشید که وقتی یک پنجم کم کردید چه اتفاقی برای ما می افتد و نظاره گر باشیم که وقتی خدمت مالی می کنیم،  چه اتفاقی برای ما می افتد. وقتی با رضایت قلبی این کار را بکنید  دیگر نمیتوانید آن کار را انجام ندهید. ولی من به شما توصیه میکنم که حتما این کار را انجام بدهید. یک ماه یک پله کم کن اگه نتیجه نگرفتی برو . یکدفعه بیایید خدمت مالی بکنید که این شعبه قطعا انجام داده است  این را برای آنهایی میگویم که مثل من یک خرده سخت مطالب را می گیرند.  در آخر هم از اعضای سایت گروه مسافران وهمسفران شعبه نیما یوشیج تشکر میکنم واین هفته را به همه این عزیزان تبریک میگویم .من خیلی صحبت کردم  خوب به افتخار خودتان دست بزنید.پیام مرزبانی


تقدیر و تشکر گروه مرزبانی و ایجنت محترم از کاربران سایت شعبه
مسئول محترم سایت ، مسافر علی
کاربر محترم، مسافر حمید

کاربر محترم کمک راهنما، مسافر آقای اله قلی

کاربر محترم مسافر غلامرضا

کاربر محترم، مسافر مهدی
کاربر محترم مسافر الیاسسرودن آوای کنگره


همچنین به مسافر محمد مهدی، لژیون نهم کمک راهنمای محترم مسافر مجتبی
نشان یک ماه رهایی اهدا شد
دعای کنگره شصت


نگهبانان نظمخدمتگزاران اوتی


خدمتگزاران پذیراییهمسفران کوچک


تایپ :مسافر حسین لژیون آقامحمود
تهیه وتنظیم :مسافر غلامرضا لژیون آقابهرنگ

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمحمود عموزاد شنبه 16 شهریور 1398 10:32
با احترام دیده بان ها گلهای باغی هستند که هرکدام عطرخودشان دارند وروزپنجشنبه هم نمایندگی نیما یوشیج پرازرایحه این عطربودوعشق وانرژی. سپاسگزرام از زحمات این عزیزان وخداقوت به همه خدمتگزاران نمایندگی و تشکر از عزیزان سایت به خاطر زحمات بی بدیلشان در قسمت سایت تیر یک مراپذیراباشید باعشق
غلامعلی اعرابی رودهن شنبه 16 شهریور 1398 05:19
سلام وخسته نباشید به بچه‌ها ی شبهش بهشهر
جمعه 15 شهریور 1398 15:20
از نعمت های بزرگ کنگره 60 حضور دیده بانان درنمایندگی هاست ، روز بسیار خوبی بود . تشکر از همه خدمتگزاران
مسافر الله قلی جمعه 15 شهریور 1398 14:50
با عرض سلام و ادب واحترام خدمت خانواده بزرگ کنگره شصت و تشکر از بنیان کنگره شصت ودیده‌بانان محترم ،تشکر از گروه مرزبانی و ایجنت محترم بابت جلسه پر از انرژی و تقدیر از گروه سایت، یک خدا قوت به گرو سایت نمایندگی نیما یوشیج بهشهر
مسافر کاظم جمعه 15 شهریور 1398 12:28
جلسه خیلی خوبی بود با حضور دیدبان محترم و ازگروه سایت سپاس گذارم.
همسفر لیلا جمعه 15 شهریور 1398 10:30
سلام ،جسله بسیار پرانرژیی بود ،از همه متشکرم .
تبریک و خداقوت به گر‌وه سایت مسافران ،که به این سرعت این حس وانرژی مثبت را با کار گروهی خودشان به تصویر میکشند
مسافر سلیمان جمعه 15 شهریور 1398 05:05
باسلام وخسته نباشی روز خوب وپرانرژی بود به همه خداقوت میگم میزبانی خوبی انجام شد وخداقوت به بچه های سایت این همه مطالب به سرعت درج شد
همسفر روزیتا جمعه 15 شهریور 1398 00:56
سلام واقعا جلسه عالی بود
امید مسافر پنجشنبه 14 شهریور 1398 23:54
سلام یک خسته نباشید وخدا قوت ویژه خدمت کاربران سایت که واقعا با دل و جون دادن زحمت میکشن ممنونیم
ابوذر ل9 پنجشنبه 14 شهریور 1398 23:26
چقدر حس خوبیه که یه دیده بان رو وقتی میبینم اینقدر انرژی میگیرم.خوشحالم جایی پا گذاشتم که سرشار از انرژی مثبت خوب ودرس خوب بودن و خوب زندگی کردن رو به من آموزش میده.همه تون رو دوست دارم با عشق❤
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic