کارگاه آموزشی عمومی
پنجشنبه 11 مهر 1398 ساعت 17:53 | نوشته ‌شده به دست مسافر الیاس | ( نظرات )
ششمین جلسه از دور نوزدهم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران نمایندگی نیما یوشیج بهشهر با استادی کمک راهنمای محترم مسافر اله قلی و نگهبانی مسافر عبدالله و دبیری مسافر مجتبی با دستور جلسه "وادی اول و تاثیر آن روی من   " در تاریخ  98/07/11 راس ساعت 17  آغاز بکار نمود.

در ادامه جشن تولد یک سال رهایی مسافر اسماعیل برگزار گردید


خلاصه سخنان استاد :
سلام دوستان الله قلی هستم یک مسافر. از نگهبان و دبیر جلسه تشکر میکنم که این فرصت را در اختیار من قرار دادند که خدمت کنم و آموزش بگیرم. دستور جلسه امروز ما در دو بخش است ، بخش اول دستور جلسه هفتگی و بخش دوم تولد یکسال رهایی مسافر آقا اسماعیل است.  قبل از اینکه راجع به دستور جلسه صحبت کنیم جا دارد که خیر مقدم عرض کنیم خدمت آقای آذرپور دیده بان محترم و دستیار دیده بان آقای داداشی که منت بر دیده گذاشته اند و امروز در نمایندگی ما حضور دارند.


یک تبریک هم عرض میکنم به رهایی های نمایندگی به آقا محمد و آقا حسین و همچنین آقا غلامرضا که نشان ویلیام گرفتند به خودشان به راهنماهای محترمشان و راهنمای همسفرشان و همچنین به همسفرشان تبریک عرض میکنیم انشاالله که در این مسیر مستدام باشند. 
واما درباره دستور جلسه هفتگی ما که می گوید با تفکر ساختارها آغاز میگردد و بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود. برای پیدا شدن یا خلق شدن هرچیزی یک فکر لازم است . ما در زمان مصرف مواد مخدر هیچگونه تفکر نداشتیم شاید فکر میکردیم. همانطوری که میدانید منشاء خواسته های معقول و غیر معقول ، زمان مناسب و نامناسب منشاء آن افکار است اما تفکر منشاء آن یک زمان مناسب است و خواسته آن هم معقول است یعنی زمانی که مصرف مواد مخدر داشتیم خواسته های نا معقول و معقول را هم فکر میکردیم و فکر هم درواقع فرار بود اما تفکر به یک مسیر می رود و آن هم در مسیر ارزشی می رود و در صورتی که خواسته داشته باشیم شک نکنیم که با تلاش و کوشش به آن خواسته خواهیم رسید.
در زمان مصرف مواد مخدر ما بلد نبودیم فکر بکنیم اینجا اولین چیزی که ما یاد میگیریم این است که باید به چه چیزهایی فکر بکنیم و برای چه باید فکر بکنیم و از آن مهمتر به چه چیزهایی نباید فکر بکنیم چون که فکر نکردن بسیار سخت تر از فکر کردن است ما وقتی در مسیر درمان قرار میگیریم شاید به همه چیز فکر بکنیم الا به درمان خودمان ، چون که وقتی کسی وارد کنگره می شود خواسته آن قطع مواد یا درمان مواد مخدر است  برای همین هم برای خواسته خودش باید سعی و تلاش بکند و تمرکز بکند تا بتواند به رهایی که می خواهد برسد.


بخش دوم دستور جلسه : تولد یکسال رهایی آقا اسماعیل 
آقا اسماعیل یکی از رهجوهایی بود که خوب سفر کرد و منم از همینجا به خودش و خانواده محترمشان و کلیه اعضاء نمایندگی نیما یوشیج ودر راس به آقای مهندس دژاکام تبریک می گویم. آقا اسماعیل یک سفر بی حاشیه  و خوبی داشت و یکی از خصوصیات خوبی که داشتند گوش به فرمان بود و خودش را در مسیر خدمت کردن قرار می داد و هیچوقت از خدمت کردن فراری نبود و یکی دیگر از خصوصیات خوب دیگری که داشتند این بود که هر نوع ضعف و مشکلی که داشت سوال می کرد.
یعنی با نپرسیدن کار خودش را پیش نمی برد سعی می کرد سوال بکند و نواقص و اشکالات خودش را مرتفع نماید. آقا اسماعیل سواد زیادی نداشت به گفته خودشان وقتی که در مسیر درمان قرار گرفت نوشتار آن به مرور بهتر شده بود و دوستانش که به ایشان پیامک می دادند ازش سوال می پرسیدند که شما مدرسه یا جایی می روید؟ طریقه نوشتار شما فرق کرده است . این همان آموزش های کنگره 60 بود و فرمانبرداری کردن از قوانین کنگره 60 ، که الانم حاصلش همین است . یکسال بدون مواد مخدر در کنار خانواده دارد زندگی می کند. انشاالله همچنان مستدام باشند و مجددا این روز خوب را به خودشان و خانواده محترمشان و اعضای نمایندگی نیما یوشیج تبریک می گویم .
ممنونم از اینکه به صحبت های من گوش دادید.    پیام مرزبانی


در ادامه به مسافر حسین از لژیون یکم کمک راهنمای محترم مسافر محمود گل رهایی اهدا شد

همچنین به مسافر محمد از لژیون یکم ، کمک راهنمای محترم مسافر محمود گل رهایی اهدا شددر ادامه به مسافر امید از لژیون چهارم ، کمک راهنمای محترم مسافر اسماعیل گل رهایی اهدا شد
و به مسافر غلامرضا از لژیون یکم ، کمک راهنمای محترم مسافر محمود نشان ویلیام اهدا شد
سپس جشن یکسال رهایی مسافر اسماعیل برگزار شد
سلام دوستان اسماعیل هستم یک مسافر. تخریب 3سال آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک روش درمان دی اس تی با شربت شفا بخش OT به مدت ده ماه و بیست روز به راهنمایی ، راهنمای بزرگوارم سفر کردم  رهایی از دام اعتیاد یکسال و هفت روز. 
منم به رسم کنگره دوتا آرزو می کنم که یکی رو توی دلم نگه می دارم و یکی رو بازگو می کنم.
آرزوی من این است که تمامی مسافران به رهایی ناب برسند.


من هم  از بنیان کنگره 60 آقای مهندس دژاکام ، استاد امین ، خانم آنی و استاد بزرگوارم آقای الله قلی تشکر می کنم . من روز اولی که وارد کنگره شدم خیلی خوشحال شدم که همچین جایی را پیدا کردم و با خودم عهد بستم که در مسیر حرکت کنم. روز اولی که وارد کنگره شدم خیلی حالم خراب بود. معمولا هم چون شغل من رانندگی بود مواد را به صورت خوراکی مصرف می کردم. روز قبل از اینکه بیام کنگره یک مواد خیلی خوبی گیرم آمده بود ولی دیگر انگار این مواد برای من سم شده بود. آمدم سرلژیون آقای الله قلی و با ایشان درمیان گذاشتم ایشان گفتند فقط توی مسیر باش و از روز اولی که رفتم روی پروژه شربت واقعا حالم بهتر شد و در ادامه تمام سعی خودم را کردم که در مسیر باشم و گوش به فرمان راهنمای عزیزم باشم و هر برنامه ای که به من می دادند خیلی خوب اجرایی می کردم.
از راهنمای همسفرم تشکر می کنم از همسفر خودم تشکر می کنم واقعا سختی های زیادی رو متحمل شدند بهرحال توی مسیر زندگی تا زمانی که در مسیر قرار نگرفته بودم هر دفعه که سوال می کردند کجا هستی می گفتم در ساری یا توی جاده هستم درحالی که در پی مصرف مواد بودم. بهرحال از این وضع خسته شده بودم ودر مسیر راه کنگره را می دیدم . خدا را شاکرم که اذن این صادر شد که منم به کنگره بیام ودر این مسیر خیلی چیزها آموختم. از راهنمای بزرگوارم آقای الله قلی واقعا تشکر میکنم خیلی چیزها را در این مسیر و مسیر درست زندگی کردن را به من آموختند. سپاسگزارم.


سلام دوستان ملیحه هستم کمک راهنمای یک همسفر
من هم قبل از شروع صحبتم می خواستم حضور دیده بان محترم آقای کوروش آذرپور و دستیار دیده بان و بقیه عزیزان را به شعبه خودمان خوش آمد بگویم و آروزی سلامت و موفقت برای همه این عزیزان را از خداوند منان خواستارم .
منم این روز زیبا و قشنگ را خدمت آقای مهندس ، خانم آنی و خانواده بزرگ کنگره 60 و اعضای نمایندگی شعبه نیما یوشیج بهشهر و راهنمای بزرگوار آقای الله قلی تبریک می گویم . خدمت مسافرمحترم آقای اسماعیل و همسفر محترمشان خانم زهرای عزیز هم تبریک می گویم و خوشحال هستم بابت تمام تولدهایی که در کنگره برگذار می شود و امروز هم تولد یکی از رهجوهای من هست و واقعا خوشحالم و خدای خودم را سپاسگزارم که به من این فرصت را داد که هرچند کوچک من هم توی شادی این خانواده سهیم باشم و امیدوارم خداوند و آقای مهندس و همه عزیزانی که به من این فرصت خدمت را دادند از من بپذیرند و این روز قشنگ را به دخترهای عزیزشان هم تبریک می گویم که در این سفر پدر و مادر خودشان را همراهی کردند خداقوت می گویم به آنها . شاید در صور آشکار در کنگره حضور نداشتند ولی واقعا به پدر و مادر خودشان کمک کردند تا بتوانند این مسیر و این سفر را طی کنند. 
آن چیزی که کنگره همیشه می گوید ، دانایی انسان واقعا به سواد نیست نمونه اش خانم زهرا بوده است شاید سواد نوشتن نداشت ولی همسفر خوب و قدردانی بودند هم نسبت به خانواده هم کنگره و هم راهنمای خودش. در طول سفر سختی های زیادی کشیدند ولی توی لژیون همیشه از گذشتشان نسبت به مسافرشان صحبت می کردند و از ته قلبشان می گفتند که مسافرشان را رها کردند و همین رها کردن باعث شد که بتواند زندگی و مسافرش را دوباره به دست بیاورد چون در رها کردن انسان خیلی چیزها را بدست می آورد .
در طول سفر اول سفر خیلی خوبی داشت به کمک دخترهاشون، آموزش های کنگره را یکی یکی کاربردی کردند و بعد از سفر اول که وارد سفر دوم شد یک مقدار حضورشان کم رنگ شد آن هم فقط به خاطر این بود که می گفت دوست ندارم با تاخیر سر لژیون حاضر بشوم و رهجویی بود که قوانین خیلی برایش مهم بود و اگر روزی غیبت داشت می گفت اگه جلسه قبل میامدم باید با تاخیر میامدم و دوست ندارم چیزی که کنگره و راهنما به من می گوید را ،من غیر از آٖن انجام بدهم. و واقعا خوشحال هستم که امروز در این جایگاه قرار دارند و جشن یکسال رهایی شان را جشن می گیریم و من مطمعن هستم که وادی اول را اجرایی کردند که امروز در این جایگاه قرار دارند. من هم برای خودش و مسافرش و خانواده محترمشان بهترین ها را آرزو می کنم و امیدوارم بتواند از این به بعد حضور پررنگ تری در کنار مسافرشان در کنگره داشته باشند . از اینکه به صحبت های من گوش دادید ممنون و سپاسگزارم .


سلام دوستان سمانه هستم یک همسفر
تشکر میکنم از راهنمای محترم آقای الله قلی و خانم ملیحه عزیز بابت زحماتی که برای پدر و مادرم کشیدند و تولد یکسال رهایی را به پدر و مادر عزیزم تبریک می گویم.


سلام دوستان بیتا هستم یک همسفر.
تشکر میکنم از راهنمای محترم آقای الله قلی بابت زحماتی که برای پدرم کشیدند با تلاشی که آقای الله قلی داشتند پدر من همیشه سر وقت به کنگره می آمدند. تشکر می کنم از خانم ملیحه عزیز بابت زحماتی که برای  مادرم . خیلی چیزها از ایشان یاد گرفتند  و تولد یکسال رهایی را به پدر و مادر عزیزم تبریک می گویم.


سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر
من هم از طرف خودم این روز قشنگ را به آقای مهندس و خانم آنی تبریک می گویم به مسافرم و راهنمای مسافرم آقای الله قلی و استاد راهنمای خودم خانم ملیحه عزیز تبریک می گویم. من آنچنان سوادی نداشتم اما سر وقت به کنگره می آمدم و امروز خیلی خوشحال هستم که در این جایگاه و در کنار خانواده ام قرار دارم . از بنیان گذار کنگره خیلی تشکر میکنم . مسافر من 3 سال مواد مصرف می کرد ولی اصلا خانواده را آزار و اذیت نمی کرد . من اصلا مصرفش را نمی دیدم اما همیشه به او می گفتم که دوتا دختر داری هیچ چیز دیگری به تو نمی گویم، پل این دوتا دختر را پشت سرشان خراب نکن. مسافر من خودش راه کنگره راپیدا کرد .در زمان مصرف خانواده را آزار نمی داد و کم و کسری نمی گذاشت . از ایشان خیلی ممنونم و هیچ گلایه و شکایتی ندارم و خدارا شاکرم که بالای سر خانواده اش حضور دارد و همیشه خداوند را شکرگذارم. ممنونم

  ادامه این جشن با شکوه به روایت تصویر 
مرزبان کشیک : مسافر علی
تهیه و تنظیم گزارش : مسافر الیاس ( لژیون یکم )
تایپ گزارش : مسافر حسین ( لژیون یکم )
نمایندگی نیما یوشیج بهشهر


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ابوذر ل9 جمعه 12 مهر 1398 17:31
تبریک بابت رهایی ها وهمچنین تولد یکسال رهایی اسماعیل خدمت همه زحمت کشان کنگره وراهنمای محترم آقا الله قلی.
همیشه مسافر جمعه 12 مهر 1398 17:22
تبریک به همه دوستان محبت.
مسافرحمیدبهشهر جمعه 12 مهر 1398 17:17
تبریک به استادجلسه واقااسماعیل وخانواده محترمشان.تشکرازگروه سایت
مسافر کاظم جمعه 12 مهر 1398 16:48
یک سال رهایی را به آقا اسماعیل وخانواده محترم و راهنمای محترم تبریک عرض می کنم ممنون از گروه سایت شعبه
مسافرغلامرضالژیون یک جمعه 12 مهر 1398 14:41
تولدیکسال رهایی آقااسماعیل به خودش وخانواده اش وراهنمای بزرگوارشان آقاالله قلی وآقاناصرتبریک عرض میکنم.ویک خسته نباشید به عزیزان زحمتکش گروه تهیه وتنظیم گزارشها
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: