کارگاه آموزشی خصوصی...
سه شنبه 16 مهر 1398 ساعت 17:50 | نوشته ‌شده به دست مسافر الیاس | ( نظرات )
یازدهمین جلسه از دور بیست و سوم سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر نمایندگی نیما یوشیج بهشهر روزهای سه شنبه با استادی ایجنت محترم مسافر مهدی و نگهبانی مسافر علی و دبیری مسافر امرالله با دستور جلسه "هفته اسیستانت ، ایجنت و مرزبان  " در تاریخ 98/07/16 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

در ادامه جشن هفته اسیستانت ، ایجنت و مرزبانی با تمام شکوه برگزار شدخلاصه سخنان استاد :
سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر. در ابتدا خدارا شکر میکنم که این فرصت در اختیار من قرار داده شد تا خدمت کنم از نگهبان و دبیر هم سپاسگزارم که این فرصت را در اختیار من قرار دادند تا آموزش بگیرم .
 من هم این هفته قشنگ را به همه اسیستانت های تمام نمایندگی های کنگره 60 همه مرزبان های گروه خانواده ، همه ایجنت ها و همه مرزبان های تمام نمایندگی ها ، به خصوص اسیستانت شعبه خودمان و مرزبان های گروه خانواده و مرزبان های گروه مسافر تبریک می گویم و یک خداقوت ویژه می گویم به این عزیزان  بابت خدمتی که بی وقفه برای ما دارند انجام می دهند . این که می گوییم به ما خدمت می کنند یک مقدار می خواهم قضیه را باز کنم تا بدانیم مرزبان ها چه کارهایی انجام  می دهند. کار مرزبان ها چیست؟


یک چیزهایی را ظاهری می بینیم که یک نفر یک شال بر گردنش است و یک پیامی را می خواند یا حالا یک کاری را انجام می دهد تا آخر جلسه ، اما این را بدانیم که کلیه مرزبان هایی که در نمایندگی ها حضور دارند افرادی هستند که همه کارهای اجرایی نمایندگی به دوش این عزیزان است و ضمن این که همه کارهای اجرایی به دوش این عزیزان است هر روز یک نفر باید ساعت یک در نمایندگی حضور پیدا کند ، درب شعبه را باز کند تا زمانی که همه بروند نیم ساعت بعداز اینکه همه رفتند سالن و همه جا تمیز باشد و همه جا را چک بکنند، درب نمایندگی را قفل بکنند و بروند . یعنی حداقل چندین ساعت زودتر از ما می آیند و حداقل نیم یا یک ساعت بعد از ما شعبه را ترک می کنند.
یک چیزهایی را ما در ظاهر می بینیم، آقای مهندس می فرمایند: مرزبانی مثل راه رفتن با پای برهنه روی گدازه های آتش است . این را به خاطر این می گویم ، کسی که مرزبانی را سپری کرد آن کسی که مرزبان است می داند، شاید یک روزی ماهم که آمدیم توی کنگره هفته مرزبان شد وقتی این حرف ها را می شنیدیم می گفتیم یعنی چی؟ گدازه آتش چیست؟ مرزبانی کیست؟ ولی وقتی آمدیم جلوتر و مرزبان شدیم و یا کارهای مرزبانان را دیدیم ، دیدیم که مرزبان چقدر کارش سخت است و چه کار سختی را انجام میدهد و چقدر زحمت می کشند این مرزبان ها. 
یعنی اگر شعبه ای ساخت و ساز داشته باشد با مرزبان است و همه کارهای که توی یک شعبه وجود دارد ، هر کاری را که می بینیم، تابستان وارد سالن می شویم می بینیم که سالن خنک است یعنی سالن را از قبل مرزبان ها آماده کردند زمستان ها وارد سالن می شویم می بینیم که سالن گرم است چه کسی این کار را انجام داد ؟ مرزبان ها. 
چرا من این ها را می گویم؟ برای این که همه ما بدانیم که یکسری از انسانهایی هستند که دارند برای ما کار می کنند بدون آنکه ما خبر داشته باشیم. ما در خانه خوابیم و استراحت می کنیم یکسری از انسان ها می آیند تا این فضا را آماده کنند برای من تازه وارد و من رهجوی سفر اولی که بیایم اینجا و آرام بنشینم و هیچ اتفاقی برای من نیافتد ، تا من در زمستان سرما را احساس نکنم و در تابستان گرما را احساس نکنم و بتوانم از آموزش های کنگره استفاده کنم و درمان بشوم.
خب ایجنت و اسیستانت چه کسی هست و کارشان چیست؟ ایجنت و اسیستانت ها رابط بین دیده بان ها و مرزبان ها هستند یعنی کلیه قوانینی را که مرزبان ها اجرایی می کنند ، ایجنت و اسیستانت از دیده بان ها می گیرند و تحویل مرزبان ها می دهند و مرزبان ها آن را اجرا می کنند و نظارت و ناظر بر عملکرد مرزبان ها هستند . این ها را برای این می گویم که بدانیم جایگاه ها و وظایف جایگاه ها چیست، اما عملا بیشترین کار اجرایی ، کار میدانی و کاری که فعالیت داشته باشند به عهده مرزبان ها است . گفتم ایجنت ناظر است و فقط قوانین را می آورد وگرنه کار اجرایی ندارد، اسیستانت کار اجرایی ندارد آنگونه که مرزبان ها کار اجرایی دارند. 
و این هفته را گذاشتند تا ما از این عزیزان تشکر کنیم، این عزیزان را ببینیم ، بگوییم این همه کار که انجام می دهید و برای ما خدمت می کنید ، ما هم شما و زحمات شما را می بینیم . ماهم یک پاکت در درونش می نوسیم که آقای مرزبان از شما تشکر میکنم ، متشکرم از شما که برای ما زحمت می کشید . بدون اینکه هیچ پولی از من دریافت کنید دارید برای من زحمت می کشید. وقتی دارید صندلی برای من ردیف می کنید نمیدانید که چه کسی روی این صندلی می نشیند، احتمالا روی همه صندلی هایی که شما ردیف کردید روی یکی از آنها که من می نشینم. در حد یک پیام که می گوییم تشکر بکنیم به خاطر چه چیز است؟ بخاطر اینکه ما یک جهان کوچک داریم که جهان فیزیک است ،حرف وقتی میزنیم اثر نمی گذارد اگه قرار است اثر بگذارد باید عمل بکنیم ، یعنی اگر قرار است که من بگویم من از مرزبان ها تشکر می کنم از ایجنت و این آدم هایی که دارند برای ما خدمت می کنند تشکر می کنم باید عملی هم باشد ، عملی توی کنگره ما می گوییم برای تشکر ما پاکت داریم ، پاکت که می گوییم یک وقت هایی فکر نکنید که حتما باید درون پاکت پول باشد یا به قول آقای مهندس میلیونی  ، نه اصلا بحث این قضیه نیست ، هدف انجام این عمل است که ما یاد بگیریم و بتوانیم فیزیکی عمل کنیم . چه فرآیندی دارد و چرا باید اینکار را انجام بدهیم؟ این کار برای درمان ما است این کار جزئی از درمان است مثل سی دی نوشتن است مثل استخر رفتن است مثل روی برنامه بودن است این کار را انجام میدهیم برای اینکه یکی از پازل های درمان ما برود سرجای خودش ، که وقتی این پازل ها سرجای خودش قرار می گیرد در نهایت تصویر رهایی پدیدار می شود.
پس تصویر رهایی برای چه کسی پدیدار می شود؟ برای کسی که بتواند این پازل ها را انجام بدهد . جزئی از درمان است. حالا آنهایی که انجام می دهند و خدمت می کنند برای خودشان است و برای اینکه حال خودشان را خوب بکنند .اگر من به اینجا می آیم برای خودم می آیم حال خودم را خوب می کنم اما باید بدانیم که تشکر کردن از جمله کارهایی است که می تواند انسان را به جایگاه بالاتر ببرد. خب این فرصت محیا شد تا ما بتوانیم از این عزیزان تشکر بکنیم .
من بازهم این هفته را به همه این عزیزان تبریک می گویم به تمامی شعبات ، تمامی مرزبان ها ، ایجنت ها و اسیستانت ها به خصوص  ایجنت هایی که از قبل بودند، علی آقا و آقا محمود و مرزبان های چندین دوره  از دوره اول تا این دوره که خیلی برای اینجا زحمت کشیدند از همه آن عزیزان تشکر می کنم دستشان را می بوسم و واقعا هم سر تعظیم فرود می آورم در مقابل همه این جایگاه ها چه ایجنت و چه مرزبانی . ممنون و متشکرم. 

پیام مرزبانیمعرفی کمک راهنمایان محترم جهت پذیرش رهجو
جشن هفته اسیستانت ، ایجنت و مرزبانی به روایت تصویر
ما ، اعضای کنگره 60 آموخته‌ایم که در تمام امور با مرزبان ، اسیستنت و ایجنت نمایندگی خود هماهنگ باشیم و به گفته‌های آن‌ها توجه نماییم و از آن‌ها حرف‌شنوی کامل داشته باشیم . این مهم نشان‌دهنده سطح آگاهی ، دانایی و تعادل ماست.
مرزبان کشیک : مسافر حمزه
تهیه و تنظیم گزارش : مسافر الیاس ( لژیون یکم )
تایپ گزارش : مسافر حسین ( لژیون یکم )

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر کاظم پنجشنبه 18 مهر 1398 14:58
جشن خوبی بود ممنون از گروه سایت شعبه
مسافر علی چهارشنبه 17 مهر 1398 23:21
سپاس و درود بر این همه لطف و محبت. پیوند محبتی که بین ما جاری است از خونی که در رگهای ماست به هم نزدیکتر است.(استاد رعد). درود بر گروه سایت عزیز
مسافر حسین لژیون یکم چهارشنبه 17 مهر 1398 22:15
عرض تبریک و خداقوت خدمت ایجنت محترم شعبه و مرزبانان محترم، قدردان و سپاسگذار زحمات شما عزیزان هستیم، در پناه حق
همسفر منصوره چهارشنبه 17 مهر 1398 17:44
باسلام.تبریک و خداقوت خدمت ایجنت محترم آقامهدی و مرزبانان محترم.امیدوارم نتیجه محبت و خدمتها خیرش به زندگی شما بر گردد .همیشه در تمام مراحل زندگی موفق و پایدار باشید.
مسافرعلی اکبر لژیون ۵ چهارشنبه 17 مهر 1398 17:36
باتشکروعرض تبریک ب ایجنت محت م ومرزبانان عزیزشعبه نیمایوشیج....خداقوت خسته نباشید...
همسفرملیحه چهارشنبه 17 مهر 1398 09:07
سلام وخداقوت خدمت استاد محترم و نگهبان و دبیر محترم،
تبریک و خداقوت خدمت ایجنت محترم و مرزبانان محترم آرزوی موفقیت برای همه ی عزیزان
خداقوت نویسنده ی محترم
ابوذر ل9 چهارشنبه 17 مهر 1398 08:16
بعضی وقتها تشکر یه کلمه ای که فقط برای ادب به زبون میاریم.ولی تشکر از ته دل میشه موندن تو کنگره به بقیه کمک کردن.
مسافر اسماعیل از لژیون چهار چهارشنبه 17 مهر 1398 07:45
خداقوت به گروه سایت و عرض تبریک صمیمانه به ایجنت محترم آقا مهدی و مرزبانان عزیز آقایان علی، رضا، کیومرث، حمزه و کاظم عزیز.
مسافرحمیدبهشهر چهارشنبه 17 مهر 1398 07:38
تشکرازگروه سایت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: