گفتگو با مرزبان محترم مسافر علی
چهارشنبه 17 مهر 1398 ساعت 12:45 | نوشته ‌شده به دست مسافر مهدی | ( نظرات )
گفتگو با مرزبان محترم نمایندگی نیمایوشیج ، مسافر علی
 به مناسبت هفته اسیستنت ، ایجنت و مرزبان 


با عرض تبریک خدمت شما ، لطفا ابتدا اعلام سفر نمایید ؟


سلام دوستان علی هستم یک مسافر ،  با بیش از ده سال مصرف وارد کنگره شدم ، آخرین آنتی ایکس مصرفی حشیش و تریاک ، 11 ماه و 15 روز به روش - با داروی شفابخش -  سفر کردم راهنما آقا مهدی ، رشته ورزشی فوتسال ، اکنون 26 ماه است که آزاد و رها هستم ، سفر سیگار هم داشتم به راهنمایی آقا محمود ، رهایی 24 ماه .

آیا از دوران مرزبانی خود خاطره ای دارید که برایتان ماندگار باشد ؟

خاطره که لطف دوستان برایم بهترین خاطره است . من موقعی که انتخابات مرزبانی برگزار می شد  در شعبه حضور نداشتم و مرزبان های دوره قبل داشتند زحمت می کشیدند و من فقط یک قطعه عکس دادم و رفتم . یکسری مشکلاتی داشتم بیرون از کنگره و حدودا یکماه و نیم به طول انجامید ، ولی از کنگره جدا نبودم و در ارتباط بودم اما حضور نداشتم با این حال لطف  دوستان شامل حال من شد و به من این اجازه را دادند که در جایگاه مرزبانی خدمت کنم ، در واقع این محبتی که دوستان در حقم دارند اولین و شیرین ترین خاطره من در دوران مرزبانی ام است .

با توجه به اینکه شما مرزبان انضباطی هستید ، لطفا در مورد فعالیت و وظایف خود توضیح دهید ؟

یکسری از بچه ها که سفر می کنند حالا به دلایل مختلف که خودشان می دانند زیر 6 ماه یا بالای 6 ماه یا بالای یکسال از پروژه درمان خارج می شوند ، این ها هرکدام باتوجه به قوانین کنگره 60 بایستی یک جبران خسارتی را پرداخت کنند. یعنی یک مبلغ انضباطی جریمه می شوند ، در غیر این صورت در لژیونی که سفر می کنند میهمان هستند و رهجوی مرزبانی هستند یعنی تحت نظر مرزبانی هستند و البته تحت نظر مرزبانی نه اینکه من حاکم بر آنها باشم  این هاقوانینی است که از طرف دیده بان انضباطی صادر می شود و ایشان باید ماه به ماه اقساطی را که برایشان در نظر گرفته می شود را پرداخت کنند ، در غیر اینصورت با اطلاع ما و هماهنگی آکادمی جلوی نامه اش گرفته می شود و خود به خود از پروسه درمان خارج می شود و کنگره دیگر به ایشان خدمتی ارائه نمی دهد. این موضوع از قوانین کنگره است  وحتما باید این کار انجام شود ولی تا به حال همه رهجوها خوب بودند و کسی که از کنگره خارج می شود  خودش آنقدر دوست دارد  دوباره به کنگره برگردد که معمولا مشکلی نداشته ایم و در بحث انضباطی همه به موقع جبران خسارت می کنند .

چرا تصمیم گرفتید در انتخابات مرزبان ثبت نام کنید و مرزبان شوید ؟

 شاید خنده دار باشد ولی حال خراب . من شنیدم که هرچی حالت خراب تر باشد کنگره بیشتر و بهتر به شما کمک می کند ، من هم معمولا حالات هجومی  و کلا مسائل صور پنهان زیادی دارم به خاطر همین تلاش کردم که در کنگره باقی بمانم ، از طرفی من اگر مرزبان نمی شدم چه کاری باید می کردم ؟ حضور در کنگره بدون خدمت واقعا سخت است  ،  خدا را شکر می کنم و از همه عزیزانی که این فرصت را به من دادن تا خدمت بکنم سپاسگزارم  بخش عظیمی از مشکلاتم همین شش ، هفت ماه دوره مرزبانی ام برطرف شده است .

لطفا بگویید عمل سالم در جایگاه مرزبانی چگونه است ؟

عمل سالم ، طبق تعریفی که دارد یعنی عملی که ختم به خیر شود ، گاهی وقت ها یک کودکی سرما خورده است و گلوی او درد می کند و از جلوی مغازه ای رد می شود و هوس بستنی می کند پدرش به او بستنی نمی دهد ، حتی شاید پرخاشگری هم بکند ، از نگاه دیگران آن پدر ، پدر بدی است ، پدر بد اخلاقی است ، چرا برای بچه اش یک بستنی بی ارزش نمی خرد؟ اما خود پدر می داند که بستنی برای گلوی فرزندش ضرر دارد. عمل سالم به این شکل است ، بعضی وقت ها شاید از دست شما ناراحت شوند و شما مورد شماتت قرار بگیرید ، اما خود آدم می داند که چه نیتی دارد حتی اگر طرف مقابل هم ناراحت شود آدم نباید پا روی آن عقلانیت و قوانینی که می شناسد و میداند بگذارد ، این گونه عمل شما ختم به خیر می شود و عمل سالم است .

خدمت در جایگاه مرزبانی چه تاثیری بر زندگی شخصی و اجتماعی شما دارد ؟

 من یک آدم خود رای بودم ولی الان بهتر شده ام چون صفت گذشته در انسان صادق نیست ، به هیچ وجه در مسائل خانوادگی حرف دیگران را نمی شنیدم و قبول نمی کردم ، فکر می کردم که حرف درست را فقط من می زنم ، انتقاد پذیر هم نبودم اما بعد از تعطیلات تابستانی یک مقدار با خودم فکر کردم و دیدم که من از دیگران سرتر نیستم ، دیدم که خیلی ها حرف درست می زنند و گاهی اوقات هم اصلا حرف غلط  درست است ، گاهی قرار است که من اشتباه کنم تا درست شوم البته این اشتباه نباید عمدی باشد ، گاهی وقت ها یک کارهایی انجام می شود که من دوست ندارم انجام شود اما باید انجام شود تا آن درسی را که من از درون آن می خواهم بگیرم ، این را از دیده بان محترم آقای حکیمی یاد گرفتم که بتوانم چشمم را به روی خیلی از اتفاقاتی که می افتد و از نظر من ناخوش آیند است ببندم .

آیا خدمت درجایگاه مرزبانی می تواند مکمل پروسه درمان باشد ؟

 طبق تعریف کنگره درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان. من هنوز خودم را در حال تعادل نمی بینم در حال درمان می بینم ، این سوال شما قشنگ است که می گویید پروسه درمان نمی گویید به تعادل رسیدن ، چون به تعادل رسیدن یک عمل بسیار عظیمی است و به این سادگی ها نمی توان گفت که من به تعادل رسیده ام اما در راستای درمان ، بله . همین الان بخش عظیمی از خشم من را درمان کرده و انتقاد پذیرتر شده ام . اینجا فرصتی هم پیش آمد که من عذرخواهی کنم از کسانی که به هر طریقی از من ناراحت شده اند شاید به دلیل نادانی من بوده نه اینکه بخواهم کسی را اذیت کنم . حتی شاید من هنوز این جایگاه را نمی شناسم و یکسری از کارها رابلد نیستم ، این آزمون و خطاست یکسری اشتباهات انجام می دهم و از آن درس می گیرم ، البته اگر باعث رنجش کسی شده ام اکثراعذرخواهی کرده ام ، پس خدمت در این جایگاه مکمل درمان است .

حوزه فعالیت مرزبانها در حد و مرز کنگره است ، فکر می کنید این حد و مرز چه وسعتی دارد؟

یکی از وظایف مرزبانان این است که با مسئولین استانی و محلی ارتباط دارند ، مرزبانها در همایش و نمایشگاه مربوطه  شرکت می کنند و فعالیت ها و نشریات کنگره را به عموم ارائه می دهیم که همین چند وقت پیش هم برگزار شد و درسایت هم منعکس گردید. در کل فعالیت مرزبانان طبق چهار چوب و قوانین کنگره است و طبق حرمت و اصول کنگره این حد و مرز گسترش پیدا می کند .

سخن پایانی ...؟

سر که نه در راه عزیزان بود ، بار گرانیست کشیدن به دوش 

سپاسگزام که این فرصت را به من دادید .


بابت وقتی که در اختیارمان قرار دادید از شما صمیمانه سپاسگزاریم .


تهیه و تنظیم گزارش : مسافر مهدی ( لژیون چهارم )

نگارش : مسافر حسین ( لژیون یکم )

نمایندگی نیمایوشیج بهشهر

98-07-17


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر لیلا شنبه 20 مهر 1398 15:11
موفق باشید علی آقا
مسافر اسماعیل از لژیون چهار شنبه 20 مهر 1398 09:29
علی آقا خسته نباشید و خداقوت، از مطالب زیبایی که فرمودید استفاده کردم.آقا مهدی تشکر بابت انتقال مطالب
همسفر هاجر پنجشنبه 18 مهر 1398 21:35
تبریک و خداقوت خدمت مرزبان محترم مطالب خوبی بود
تشکر از نویسنده محترم
همسفرملیحه پنجشنبه 18 مهر 1398 09:46
سلام وخداقوت خدمت مرزبان محترم انشالله موفق باشید
خداقوت نویسنده ی محترم
مسافر حسین لژیون یکم چهارشنبه 17 مهر 1398 22:12
عرض تبریک و شادباش خدمت مرزبان محترم علی آقای عزیز
مسافرحمیدبهشهر چهارشنبه 17 مهر 1398 15:02
تشکراززحمات شما
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: