همسفران : نماد صبر ، استقامت و امید
پنجشنبه 26 دی 1398 ساعت 19:46 | نوشته ‌شده به دست مسافرعلی لژیون 5 | ( نظرات )
پنجمین جلسه از دور اول از سری کارگاه های عمومی کنگره 60 روزهای پنجشنبه نمایندگی نیما یوشیج بهشهر با استادی اسیستانت محترم همسفر خانم عاطفه و نگهبانی راهنمای محترم همسفر خانم منصوره و دبیری راهنمای محترم همسفر خانم مریم با دستور جلسه (جشن همسفر ) در تاریخ 98/10/26 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:
سلام دوستان عاطفه هستم همسفر
 خدا را شکر می کنم که امروز اجازه خدمت در این جایگاه به من داده شده است ، ابتدا هفته همسفر را به بانوی صبور کنگره ۶۰ خانم آنی عزیز، استاد امین ، خانم آنی کماندار و خانم شانی تبریک می گویم و همینطور تبریک می گویم  خدمت همسفران عزیز کنگره ۶۰ به ویژه همسفران نمایندگی نیمایوشیج بهشهر و یک تبریک ویژه می گویم  خدمت مسافران بزرگواری که چنین گوهرهای گرانبهایی را در کنار خودتان دارید.


 آقای مهندس آنقدر برای گروه خانواده و همسفران ارزش قائل هستند که یکی از دستور جلسات هفتگی کنگره ۶۰ را به نام هفته همسفر و جشن نامگذاری کردند . همسفر در کنگره به شخصی اتلاق می شود که سابقه اعتیاد ندارد و برای تعالی اهداف  کنگره ۶۰ تلاش می کند . همسفران در زمان اعتیاد مسافرشان با تمام سختی ها ، مشکلات و مسائل اعتیاد که همه ما با آن آشنا هستیم درگیرهستند و دست و پنجه نرم می کنند ولی به خاطر آن عشق و علاقه ای که به خانواده و همسرخود دارند با تمام وجود سرپا ایستادند و با سختی های زندگی می جنگند. زمانی که یک خانم ازدواج می کند با تمام امید و آرزوی خوشبختی وارد یک زندگی جدید می شود ، یک زمانی متوجه می شود که همسرش مصرف کننده است ، خب قطعا همه آن آرزوها را برباد رفته می بیند و یا یک پدر و مادر تمام تلاششان را می کنند و زحمت می کشند برای اینکه فرزندشان به ثمره برسد  موفق شود و خوشبختی او را ببینند ، ولی  یک زمانی متوجه می شوند که فرزندشان درگیر اعتیاد شده و در حال نابودی می باشد پدر و مادر هم در کنار فرزندشان ذره ذره آب می شوند و کارشان می شود غصه خوردن و در به در به دنبال راهی برای خلاصی از اعتیاد هستند . 
قطعا همه ما این مسائل را در زندگی دیده ایم . ولی خدا را صد هزار بار شکر که کنگره سر راه ما قرار گرفته و توانستیم غول اعتیاد را شکست بدهیم و بتوانیم این اتفاق قشنگ یعنی رهایی مسافران مان را در کنگره ببینیم . مسئله ای که کنگره را با خیلی از NGO های دیگر متمایز کرده اصرار حضور همسفر در کنار مسافر می باشد و اینکه یک همسفر نیاز به این دارد که این آموزش هارا ببیند ، ما خیلی از مسائل را در کنگره دیده ایم ، خیلی از مشکلات را در زندگی دیده ایم و قطعا بزرگان کنگره متوجه شدند که چه تخریب هایی در زمان اعتیاد در همسفر به وجود می آید. یک شخص مصرف کننده مواد مصرف می کند و جسم و روانش را به هم می ریزد، قطعا فرمان عقلش هم دست مواد است و فقط به این فکر می کند که موادم آماده باشد ، خماری نداشته باشم و مکان پیدا کنم برای مصرف مواد ، ولی همسفر نه ، همسفر با مسائل فراتری درگیر می باشد ، همسفر نابودی زندگی اش را می بیند ولی دم نمی زند ، همسفر مشکلاتی که در زندگی اش به وجود می آید را می بیند ولی دم نمی زند ، همسفر توهین ها و تحقیر های اطرافیان را می بیند ولی حرفی  نمی زند ، همسفر با تمام این مشکلات دست و پنجه نرم می کند و فقط به خاطر زندگی اش سرپا می ایستد ، تنها چیزی که امروز این همسفران را سرپا نگه داشته عشق به مسافرشان و خانواده شان می باشد.  
شکر خدا کنگره آموزش هایی را ترتیب داده که هم برای مسافر ها و هم برای همسفران است. یعنی در کنار هم می توانند از این آموزش ها استفاده کنند . آموزش های کنگره کاری کرده که مسافر و همسفری که یک روزی مقابل همدیگر قرار داشتند امروز در کنار هم قرار بگیرند ، به همه ما آموخته که بتوانیم در کنار هم با مشکلات روبرو شویم و بتوانیم مشکلات و سختی های زندگی را در کنار هم حل کنیم ، بتوانیم من و مسافرم برای همدیگر زندگی کنیم ، اگر اینطور شود قطعا مشکلات زندگی به راحتی حل می شوند ، زندگی رو به پیشرفت می رود ، در غیر اینصورت هیچ وقت زندگی رنگ آرامش را به خود نمی بیند ، نظر شخصی من به عنوان یک همسر و یا یک همسفر این است که اگر قرار است خانه ای در آرامش و شادی باشد باید زن خانه در آرامش و حال خوش باشد و آن آرامش و حال خوش را هیچکس نمی تواند به همسفر بدهد مگر شما مسافران محترم و  فکر نکنید که حضور همسفران در کنگره و کنارتان نیاز نیست. واقعا حضور همسفران در کنگره ضروری می باشد به این خاطر که همسفر هم دچار تخریب های زیادی شده ولی آن عشقی که به زندگی اش داشته او را سرپا نگه داشته است . همسفر هم دچار افسردگی شده و از درون آسیب دیده است و نیاز به آموزش و شخصی دارد که کمکش کند و او بتواند سرپا نگه دارد .
 مسافرانی که تابه حال نتوانسته اند شرایطی را محیا کنند و همسفرانشان در کنارشان در کنگره حضور داشته باشند ،  امروز می تواند شروع خوبی باشد برای اینکه همسفرانشان را به کنگره بیاورند.  یک جایی شنیدم مسافری می گفت که همسفرم دوست ندارد به کنگره بیاید ، به دنبال علتش بگردید و ببینید که چرا او نمی خواهد با شما در کنگره حضور داشته باشد ؟این چند سالی که من در کنگره حضور داشتم واقعا به این نتیجه رسیدم که همسفر اگر مسافرش به جهنم هم برود با او می رود ، ولی به این شرط که بداندمسافر برای همسفرش وخانواده اش تلاش می کند ، اگر تغییری در شما ببینند قطعا و مطمئنا حاضر می شوند که به کنگره بیایند .  امروز روز قدردانی و سپاسگزاری از همسفرانی است که به کنگره آمدند و روی این صندلی نشسته اند و معنی واقعی عشق هستند ، شاید بهترین هدیه برای همسفران این است که امروز مسافرانشان به رهایی برسند به حال خوش برسند و درمان بشوند ، ولی کاری که امروز قرار است با پاکت یا هدیه و یا هر چیزی که در نظر گرفته شده انجام شود قدردانی و سپاسگزاری از این عزیزان می باشد که ان شاءالله امروز مسافران هم با کلام و هم با پاکت و هدایا این کار را انجام بدهند. 
 همسفران عزیزی امروز در جمع ما وجود دارند که هنوز اذن ورود به کنگره برایشان صادر نشده و آرزو می کنم از خدا می خواهم که 
ان شاءلله تا جشن همسفر سال آینده  مسافر این عزیزان هم در کنارشان باشند و بتوانند جشن همسفر را با هم و درکنار هم جشن بگیرند.


پیام مرزبانی


معرفی راهنمایان محترم جهت پذیرش رهجو


امواجی که رشته های محبت را پدید می آورند ، با درخشندگی خیره کننده ای همراه می شوند تا مواد اولیه زایش و احیای دوباره را فراهم نمایند.
همسفران ، درخشش شکوهمند شما در عمق تیرگی و ظلمات اعتیاد و در احیای مجدد ما مسافران و کل اعضا خانواده بسیار ستودنی است.
******جشن تان پرشگون باد******

تهیه و تنظیم گزارش : مسافر حسین لژیون یکم
مسافر محمد لژیون ششم
مسافر علی اکبر لژیون پنجم
 مسافر علی لژیون پنجم 
مرزبان کشیک مسافرکیومرث
شعبه نیما یوشیج بهشهر
98/10/26
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر سلیمان پنجشنبه 3 بهمن 1398 02:33
با سلام وخسته نباشی و تبریک به همه همسفران و مسافران بخاطر برپایی جشن انشالله محبت در دل همه جاری باشد
مسافرجوادلژیون چهارم یکشنبه 29 دی 1398 00:50
این جشن اینقدرباشکوه بود تاسالهاتوی ذهنم میمونه به همه عزیزان مسافروهمفسران تبریک میگم.پاینده باشید.
مسافررجب شنبه 28 دی 1398 18:21
بازهم شرمنده این همه صفاوصمیمیت همسفران شدیم هفته شمامبارک دست همگی دردنکند
عبد اله لژیون ۲ شنبه 28 دی 1398 14:12
تشکرازبچه های سایت
همسفر عاطفه شنبه 28 دی 1398 12:44
تبریک و خداقوت خدمت همسفران و مسافران بزرگوار نمایندگی نیما یوشیج که جشن همسفر را به نحو احسن برگزار کردند . خدا قوت ویژه خدمت اعضای سایت مسافران و همسفران که جشن را فوق العاده به تصویر کشیدید همیشه سلامت و سربلند باشید.
مسافر حسین لژیون یکم شنبه 28 دی 1398 08:00
تشکر از همه عزیزانی که در برپایی این جشن باشکوه زحمت فراوان کشیدند. یه خداقوت و تشکر ویِژه ویژه از آقا محمد عزیز و علی آقای عزیز و آقا علی اکبر عزیز . سپاس از همه عزیزان
Thank you very much for your efforts, nobles
مسافرعلی اکبر.لژیون5 جمعه 27 دی 1398 23:02
باتشکراز اسیستانت محترم بابت جلسه خوبی که برگزارکردند...باتشکر از همسفران که میزبان خوبی بودن ..وباتشکر از مسافران عزیز..که از همسفران قدردانی کردن...و تشکر و خسته نباشید به گروه سایت شعبه که از جلسه و لژیون میزنن ازاموزش عقب میفتن..وبرای بارگذاری وبلاگ زحمت میکشن.....همگی خسته نباشید
ابوذر ل9 جمعه 27 دی 1398 22:29
یه جشن عالی یه روز پر انرژی دیگه.ممنون از همه عزیزانی که برای برگزاری این جشن زحمت کشیدن
همیشه مسافر جمعه 27 دی 1398 22:23
تبریک به همه دوستان محبت.
مسافر کاظم جمعه 27 دی 1398 19:59
جلسه خیلی خوبی بود ممنون از گروه سایت شعبه نیما یوشیج
مسافر علی(مرزبان) جمعه 27 دی 1398 19:41
شاد باش به همسفران خدا قوت سایت عزیز که ذر پشت صحنه بدون دیده شدن، تلاشتان بی وقفه و جانانه است.سپاس
اکبر لژیون ۸ جمعه 27 دی 1398 18:35
خدا قوت خدمت همسفران زحمتکش بابت میزبانی این جشن باشکوه.با تشکر از گروه سایت مسافران و همسفران بابت به تصویر کشیدن این لحظات زیبا.موفق باشید.
مسافرعلی باباپور جمعه 27 دی 1398 17:41
تبریک و تشکر از همسفران بزرگوار بابت این جشن زیبا و میزبانی باشکوه
خدا قوت خدمت همه ی مسافران عزیز که با حضورشان جشن باشکوهی را برپا کردند
خدا قوت و تشکر، قدردانی از خدمتگزاران وبلاگ شعبه گروه مسافران و همسفران
همسفر زینب لژیون یکم جمعه 27 دی 1398 15:53
خدا قوت خدمت تمام عزیزان وجشن بسیار باشکوهی بود
خدا قوت خدمت گروه سایت
مسافر محمد(نیمایوشیج) جمعه 27 دی 1398 15:32
تبریک و هزاران احسنت به گروه خانواده شعبه،
مسافرحمیدبهشهر جمعه 27 دی 1398 14:40
تشکرازگروه همسفران .گروه سایت
همسفر فاطمه سادات جمعه 27 دی 1398 14:35
سلام،تبریک خدمت تمامی همسفران کنگره ۶۰
سپاس از مسافران محترم جهت حضور پر مهرشان در کنار همسفرانشان
خدا قوت و دستمریزاد خدمت گروه سایت مسافران و همسفران
مسافر محمد ل 6 جمعه 27 دی 1398 13:53
تشکر از همه خدمتگزاران، خدا قوت به استاد جلسه،تبریک خدمت همسفران بخصوص همسفر خودم
مسافر علی لژیون 5 جمعه 27 دی 1398 13:28
این جشن رو به همسفران شعبه تبریک می گم،جشن با شکوهی بود.ممنون از کسانی که برای برپایی این جشن زحمت کشیدند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو